Tytuł, jakim obdarzyłem ten wpis w pełni wyraża to, co dzięki akcji Share Week  Andrzeja Tucholskiego -  twórcy jednego z moich ulubionych blogów jestkultura.pl możemy poznać.

Celem tej akcji jest wzajemne polecanie przez blogerów blogów, które cenią, które się im podobają lub ich inspirują, czyli krótko mówiąc wzajemne polecanie autorów przez autorów.

Uważam to za świetny pomysł, ponieważ daje to szanse nowym, mniej znanym, może jeszcze mało popularnym, ale wartościowym blogom by zostały dostrzeżone.

Żałuje jedynie, że tak późno (jednak lepiej niż wcale) zabrałem się za tworzenie swojego bloga pozbywając się szansy, gdyż trudno zostać dostrzeżonym będąc od zaledwie kilku dni w sieci.

Nic nie szkodzi mam nadzieję, ze Andrzej nie straci entuzjazmu i w przyszłym roku przeprowadzi wówczas już piątą jubileuszowa edycje swej akcji. Niemniej jednak cieszę się, że mogę wziąć udział w tej edycji i przedstawić swoje propozycje. Zaciekawionych szczegółami akcji zapraszam na stronę do jestkultura.pl  znajdują się tam zasady wraz z regulaminem Share Week 2015.

Co jest moim zadaniem, aby wziąć udział w akcji?

Wybrać trzech autorów biorąc za kryterium, „jakość, “ważność” danego blogera w Twoim życiu, jego lub jej wpływ na Twoje życie, efekt “wow” i inne niezwiązane z zasięgami sprawy”, opublikować ten wybór na swoim blogu.

Mój romans z blogosferą trwa od niedawna, lecz jest na tyle intensywny, że skłonił mnie do utworzenia własnego bloga, w efekcie czego możecie teraz to czytać. Jak opisuję w genezie jego powstania pierwszym blogiem, jaki w swym życiu (z nieświadomością, że był to blog) odwiedziłem był blog Tomka Tomczyka  o którym mówi się , że jest królem blogerów, najlepszym, najpopularniejszym, najbardziej wyrazistym i opiniotwórczym polskim blogerem.

Coś w tym musi być, skoro aż tak się mi spodobało, że wzbudziło zainteresowanie blogosferą.

Zatem w moim wyborze powinien właśnie on zająć w tej trójce jedno z miejsc. Następnym, według powyższych  kryteriów powinien jesli chodzi o wywarty na mnie wpływ zostać  Andrzej Tucholski. Byłoby to dla niego nader  zasłużone miejsce. Zwłaszcza, że jest on i pewnie pozostanie na bardzo długo moim niedoścignionym wzorcem tego co można nazwać wszechstronnością, elokwencją, pracowitością i oryginalnością blogera.

Mimo to nie znajdą sie oni na mojej liście ponieważ  sensem tej akcji nie jest  gloryfikowanie  już i tak wszem i wobec znanych (niczego nie ujmując  tym Panom) autorów  lecz wskazywać i wyłaniać tych j e s z c z e mniej znanych.

W przeciągu tych kilkunastu tygodni od momentu  zainteresowania się blogosferą  odkryłem kilka blogów do których systematycznie wracam i które zrobiły na mnie wielkie  wrażenie.

Moje nominacje:

Pierwszą, jak przystało człowiekowi z "trzepakowego pokolenia" trzymając się  dżentelmeńskiej zasady "lady is first", nominuję  :

Beatę K.  autorkę  bloga:   http://emocjamipisane.blog.pl/ 

Potrafi ona w niezwykle subtelny sposób wyrażać swoje uczucia, refleksje i przemyślenia. Jak sama mówi ubiera w słowa emocje. Wychodzi jej to fantastycznie. Jej blog jest swego rodzaju ukojeniem dla dusz szukającym harmonii, spokoju oraz wyciszenia, serdecznie polecam.

 

Następnym autorem bloga, którego chciałbym nominować jest Łukasz, który jest jeszcze uczniem. Licealistą, jeśli się nie mylę w klasie maturalnej. Zetknąłem się z nim przy okazji komentowania wpisu na blogu jestkultura.pl  doszło do jakiejś krótkiej konwersacji miedzy nami. Z ciekawości zajrzałem na jego blog. Estetyczny wygląd, przejrzystość i porządek zrobiły na mnie wielkie wrażenie. Ilość kategorii i rozpiętość tematów również. Wiele tekstów biorąc pod uwagę punkt widzenia młodego człowieka wydało mi się bardzo interesujących. Dlatego dla dodania Łukaszowi motywacji do dalszego tworzenia i rozwijania swojego bloga pragnę go wyróżnić.

Łukasz autor bloga:    http://dobermanek.blogspot.com/ 

 

O mojej trzeciej nominacji nie będę dużo pisał, jest to Joschka kolejny młody człowiek, który sam siebie określa w następujący sposób: Serwuję ciekawe, wysokiej, jakości teksty na nowocześnie, minimalistycznie wystrojonym blogu. Nic dodać nic ująć, wystarczy odwiedzić jego blog by delektować się tekstami jak kawą, którą w przyszłości chciałby serwować w swej kawiarni, czego mu z całego serca życzę.  

Joschka Kreßler autor bloga: http://joschiego.pl/info/

 

Szkoda, że reguły tej zabawy przewidują tylko 3 nominacje. Uwierzcie mi Moi Drodzy w naszej blogosferze można naprawdę odkryć wiele perełek, do czego w olbrzymiej mierze przyczynia się właśnie ta superoska inicjatywa.

 

Dzięki i chwała Tobie Andrzejku, za jej organizację . Życzę Ci wiele energii abyś robił to jak najdłużej.

 

 

Serdecznie Pozdrawiam z trzepaka

                                                                    Hej! 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dyskutuj
natrzepaku przestrzegamy następujących zasad.: Panuje tu miła , sympatyczna i przyjazna atmosfera, wrogów oraz szpiegow z innych podwórek którzy nie posiadają identyfikacji typu facebook, Twitter,Disqus czy potwierdzony e-mail nie tolerujemy, w przypadku wulgarnych , hajterskich komentarzy natychmiast je usuwamy wysyłając autora na wietrzną banicję. Nie tolerujemy samoreklamy kosztem zamieszczonego komentarza odsyłającego do swego profilu czy strony internetowej.
Facebook - polub mnie
Radio Trójka
Wytrzepane