Autorem bloga natrzepaku.eu jest meMel.

Kim jest meMel?

Ksywką, podwórkowym przezwiskiem z dziecięcych lat, której bardzo nie lubiłem, dobitniej mówiąc nie cierpiałem. Z perspektywy czasu nabrałem do niej dystansu, gdyż nieliczni są Ci, którzy ją jeszcze pamiętają. Dlatego właśnie uznałem, że na przekór sobie zaprzyjaźnię się z nią i użyję jej ponownie, jako aliasa do pisania bloga o tematyce powracającej do wspomnień z tamtych lat.

Dużo chętniej, co prawda identyfikowałbym się z przezwiskiem, jakie miałem wśród rówieśników mojej o 9 lat starszej siostry. Tym bardziej, ze było ono w pewnej mierze uzasadnione. Dla nich byłem Niemenem. Otrzymałem ją po tym, jak pewnego wieczoru, mając 5 lat wydzierałem się na całe gardło stojąc w oknie „Dziwny jest ten Świat”. Było to latem 1967 roku, krótko po Festiwalu w Sopocie, na którym Czesław zaśpiewał po raz pierwszy ten utwór. Wkrótce po tym zaśpiewał „Stoję w oknie” a ja całe dzieciństwo byłem przekonany, że to mi zadedykował. Czesława Niemena uważam za najwybitniejszą postać polskiej sceny muzycznej. Żartuje czasami, że w wieku 5 lat potrafiłem już docenić jego niezwykły talent i do dnia dzisiejszego pozostałem jego wiernym fanem.

Zanim zostałem meMelem, przejściowo byłem jeszcze Nemeczkem. Przypuszczam, ze było to po tym jak trzymający władzę na podwórku przerabiali w szkole lekturę "Chłopcy z Placu Broni" Ferenca Molnára. Konsekwencją, uproszczeniem czy skrótem był po prostu meMel.

Z ciekawości sprawdziłem w Wikipedii, co można znaleźć pod hasłem meMel.

To kilka z wyników .:

1) Kłajpeda (lit. Klaipėda wymowa i, niem. Memel) – miasto na wybrzeżu Morza Bałtyckiego nad Zalewem Kurońskim, w zachodniej części Litwy, położone u ujścia rzeki Dangi do Zalewu Kurońskiego, połączone kanałem z ujściem rzeki Niemen. Więcej pod:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Kłajpeda

2) To nazwa niemieckiego statku zbudowanego w 1925 roku ochrzczonego tym imieniem na cześć miasta Kłajpedy jak wyżej niemieckiej Memel. Wrak tego statku leży do tej pory 12 Mm od portu w Świnoujściu na Bałtyku. Jest jednym z najbardziej znanych i odwiedzanych przez płetwonurków wraków tej części Bałtyku.

http://media.wp.pl/kat,1022939,title,Memel-azurowy-wrak,wid,9261379,wiadomosc.html

3) To  nazwa piwa Memelbrau, zostało stworzone przez piwowarów browaru Svyturys, aby wyrazić wdzięczność regionowi Kłajpedy i jego mieszkańcom.

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.330067710436456.68852.211055479004347&type=3

 

Bardzo wątpię, że nadający mi te ksywkę mieli jakiekolwiek pojęcie o znaczeniu tego słowa.

 

 

Dyskutuj
natrzepaku przestrzegamy następujących zasad.: Panuje tu miła , sympatyczna i przyjazna atmosfera, wrogów oraz szpiegow z innych podwórek którzy nie posiadają identyfikacji typu facebook, Twitter,Disqus czy potwierdzony e-mail nie tolerujemy, w przypadku wulgarnych , hajterskich komentarzy natychmiast je usuwamy wysyłając autora na wietrzną banicję. Nie tolerujemy samoreklamy kosztem zamieszczonego komentarza odsyłającego do swego profilu czy strony internetowej.
Facebook - polub mnie
Radio Trójka
Wytrzepane